ALMANCA

User Avatar
Free
ALMANCA DİL KURSLARI

ALMANCA Dil Kursu

2000 yılından bu yana başarılı çizgisini sürdüren Oxford Street’te Almanca öğrenin, dil eğitimindeki tecrübesi ve başarısıyla 10 yıldır Almanca öğretmeye devam ediyor. Avrupa Birliği ile entegrasyon sürecinde olan ülkemizde birçok kişi ve kuruluş bu düzlemde Alman’a dönüyor ve geleceğine yatırım yapıyor.

Alman Değişim Sistemi

Oxford Street’te Almanca eğitimi dört kurslu bir sistemle verilmektedir. Her kurs 96 dersten oluşmaktadır. Başlangıç ​​seviyelerinde Türk öğretmenleri ve orta ve ileri seviyelerde Almanca öğretmenleri ile çalışıyoruz. Verilen eğitimin amacı öğrencinin dört dil becerisini geliştirmektir.

1 – ANFÄNGER A1 (Başlangıç ​​1)

Bu seviyede, öğrenci genel Almanca’ya aşina olur ve temel bilgileri kazanır. Öğrendiği temel zamanlar ile basit cümleler kurabilir ve kendini kısaca ifade edebileceği düzeye ulaşabilir. “Geçmiş” ve “şimdi” hakkında konuşabilir, yazabilir, kısa yorumlar yapabilir veya talepte bulunabilirler. Dilbilgisi ve pratik kullanım bilgisi bu seviyede gelişir. Kelime dağarcığının gelişimi hızlanır. Bu seviyedeki öğrenciler, karmaşık olmayan konularda okuduklarını öğrendikleri yeni kavramlarla anlayabilir ve taleplerini yazılı olarak ifade edebilirler.

2 – ANFÄNGER A2 (Başlangıç ​​2)

Başlangıç ​​2 seviyesi, bireyin Almanca’nın yapısal özelliklerini anlayarak dilin detaylarını öğrendiği ve uyguladığı dört dil becerisindeki eksiklikleri giderdiği bir aşamadır. Bu düzeyde öğrenciler kendilerini daha rahat ifade edebilirler. Çok karmaşık olmayan metinleri kolaylıkla çözebilirler. Belirli bir konu hakkındaki düşüncelerini daha zengin bir kelime dağarcığı ile ifade edebilirler. Üstelik günlük hayatın pek çok aşamasında rahatlıkla iletişim kurabilirler.

3 – GRUNDSTUFE B1 (Temel)

Dilbilgisinin en ince ayrıntısına kadar analiz edildiği, akıcı ve doğru yabancı dil kullanımının esas olarak sağlandığı seviyedir. Bu düzeyde dört dil becerisi iyi bir şekilde sağlamlaştırılmış ve geliştirilmiştir. Öğrenci kelime dağarcığı, karmaşık ve bileşik kelimeler ve eylemler vb. Geliştirebilir. Yapılarla etkili bir şekilde iletişim kurabilirler. Bu aşamaya gelmiş bireyler bireysel çalışmalarla (kitap, dergi, gazete okumak, TV ve DVD izlemek, ilgi alanlarına odaklanmak, vb.) Almancalarını “kullanabilirler”.

4 – GRUNDSTUFE B2

Grundstufe B1 seviyesini başarıyla tamamlayan öğrenciler, konuşma sınıflarımıza katılabilir ve Almanca konuşma becerilerini hızlı, doğru ve akıcı bir şekilde geliştirebilirler. Ölçme ve Değerlendirme Dersler sırasında yazılı ve sözlü değerlendirmelerin amacı öğrencinin ilerlemesini izlemek ve olası sorunlara zamanında çözüm bulmaktır. Öğrencinin devam durumu her hafta kontrol edilir. Öğretmenler ve eğitim danışmanları tüm grupların durumunu periyodik olarak değerlendirir. Her seviyenin ortasında ve sonunda bir sınav yapılır ve her kursiyere bir “stajyer durum raporu” sunulur.

Almanca kurs ücretleri, fiyat indirimleri ve kampanyalar hakkında en iyi ve doğru bilgileri almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Course Features

  • Lectures 0
  • Quizzes 0
  • Students 0
  • Assessments Self