GRE

Free
GRE AKADEMİK PROGRAMLAR

GRE nedir?

Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve diğer ülkelerde İngilizce eğitimi veren üniversitelerde özellikle mühendislik ve sosyal bilimlerde (tıp ve hukuk hariç) yüksek lisans ve doktora eğitimi alabilmek için alınması gereken bir sınavdır. GRE sınavı, öğrencilerin sözlü, sayısal ve analitik yazma becerilerini ölçmek için tasarlanmıştır.

GRE sınavı iki şekilde görünür

GRE Genel Testi ve GRE Konu Testi (Dal Testleri). Sınav genellikle dört bölümden oluşur. Bunların Sayısal, Sözlü ve Analitik bölümleri çoktan seçmeli. GRE, sadece dil yeterliliğinizi değil, aynı zamanda genel yeterliliğinizi ve bu dilde ne düşündüğünüz hakkında düşünme ve iletişim kurma yeteneğinizi de ölçer. Dördüncü bölüm Kompozisyon bölümüdür. Bu bölümde adaylara iki soru sorulmaktadır.

GRE Genel Test ücreti 175 $ ve GRE Subject Test ücreti 150 $ ‘dır. GRE puan geçerliliği 5 yıldır. Ancak, bazı eğitim kurumları 2 yıllık bir eşik belirlemiştir. Bilgisayar destekli sınava 12 ayda en fazla 5 defa girilebilir ve 2 sınav arasında en az 1 ay olmalıdır.

GRE Sınavına Hazırlanmak için Ne Yapabilirim?

Öncelikle bu sınava hazırlanmak için Üst-Orta ve üzeri dil bilgisine sahip olmanız tercih edilir. Çünkü GRE, içerik olarak yüksek dil becerisi gerektiren bir sınavdır. Alanınızda ve dil becerilerinizde ne kadar yüksek olursanız, kendinizi ifade etme ve bu sınavdaki soruları anlama şansınız o kadar yüksek olur. Bu nedenle ciddi bir çalışma gerektirir.

Bire bir özel ders olarak seçebileceğiniz bu eğitim programının amacı, sınav sistemi ve stratejileri doğrultusunda pratik çalışmalar yapmak ve size özel bir çalışma planı hazırlamaktır. Uzman ve tecrübeli eğitmenlerimiz tarafından eksikliklerinize yönelik tüm eğitim materyalleriniz sağlanacaktır. Bu noktada sorumluluğunuz düzenli ve disiplinli çalışmaktır.

Course Features

  • Lectures 0
  • Quizzes 0
  • Students 0
  • Assessments Self