IELTS

Free
IELTS AKADEMİK PROGRAMLAR

IELTS Kursu

IELTS NEDİR?

IELTS, ana dili İngilizce olmayanların İngilizce yeterliliklerini ölçer; ABD, Kanada, Birleşik Krallık, Yeni Zelanda ve İrlanda dahil 140’tan fazla ülkede geçerli ve 9000’den fazla kurum ve kuruluş tarafından kabul edilen bir dil yeterlilik sınavıdır.

IELTS, başvuracağınız kuruma veya alacağınız akademik eğitime bağlı olarak Akademik ve Genel olmak üzere iki şekilde yapılır. Yurtdışında yüksek lisans derecesi için akademik IELTS gereklidir, İngilizce konuşan bir çalışan arayan bir kurum için Genel IELTS yeterli olabilir.

Ülkemiz dahil yurtdışındaki üniversitelerde lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi almak isteyen aday öğrencilerin, İngilizce dil yeterliliklerini kanıtlamak için IELTS sertifikası almaları gerekmektedir. Ayrıca ülkemizde eğitim dili İngilizce olan (İngilizce İşletme veya Hukuk gibi) bölümlerin hazırlık sınıfını atlayarak bölüme doğrudan geçiş yapmalarına olanak sağlayan belgedir.

Ayrıca ülkemizde ve yurtdışında birçok kurum IELTS puanı ile iş başvurularını kabul etmektedir. Gerekli IELTS puanı, başvurulacak pozisyona bağlı olarak kurumdan kuruma değişebilir.
Üniversitelerde, gerekli IELTS puanı, başvuracağınız bölüm ve lisans düzeyine göre değişiklik göstermektedir.

IELTS SINAVI BÖLÜMLERİ

IELTS sınavı dört bölümden oluşur: okuma, dinleme, konuşma ve yazma. Dinleme ve Konuşma bölümleri Akademik IELTS ve Genel IELTS sınavları için aynıdır.

OKUMA

60-100 dakika sürer, 3 veya 5 okuma metni verilir ve bu pasajların her birinden 12-14 soru sorulur.

DİNLEME

30 dakika sürer ve 40 sorudan oluşur. Sohbetler, herhangi bir şehir, müze veya akademik bir konuşma hakkında bilgi veren genel bir sohbete veya sohbete dayanır. Her konuşma veya kayıt yalnızca bir kez oynatılır.

KONUŞUYORUM

IELTS Speaking, bir IELTS sınav görevlisiyle yüz yüze, gayri resmi bir görüşmedir ve hem Akademik hem de Genel Eğitim için aynıdır. Test 3 bölüme ayrılmıştır ve telaffuzunuzu, akıcılığınızı, gramerinizi ve kelime bilginizi test etmek için tasarlanmıştır.

YAZI

60 dakika sürer ve 2 bölümden oluşur. İlk bölümde, tabloyu yorumlayan ve analiz eden belirli bir tablo veya grafik üzerine 150 kelimeden oluşan bir makale yazmanız istenir. İkinci bölümde, belirli bir fikir veya tartışma konusu hakkında fikrinizi ifade eden 250 kelimelik bir kompozisyon yazmanız gerekir.

IELTS SINAVINA NASIL HAZIRLANIR?

Akademik sınavlara hazırlanmak, sistematik bir çalışma programı gerektirir. Özellikle dil eğitiminde doğru bir eğitim sistemi ve tecrübeli eğitimciler en etkili faktörlerdir.

IELTS sınavı, sıkı bir şekilde planlanmış eğitim gerektiren bir sınavdır. Başarının sırrı, uzun bir süre boyunca sistematik eğitimde yatmaktadır. IELTS sınavı, belirli konular dışında, ezbere dayalı teorik bilgileri asla test etmez. Aksine, teori tarafından tamamen emilen beceriyi test eder. Adayın belli bir geçmişe sahip olduğunu varsayarsak, iyi planlanmış bir eğitimle başarıya ulaşmak mümkün olacaktır.

OXFORD STREET LANGUAGE SCHOOL’DA IELTS

Program, teorik bilgilerin anında uygulamaya konulmasını ve bilgilerin kalıcı olmasını sağlamak için hazırlanmıştır. IELTS’in teorik bilgiyi değil, yetenekleri ve becerileri ölçen bir sınav olduğunu unutmamalıyız. IELTS programımızdaki üç ana hedefimiz:

1- Teorik bilgilerin verildiği ve anlık uygulamalarla perçinlendiği etkinliklerle desteklenen günlük ders programı.

2- Öğrenilen ve yerleşik bilgileri tazelemek ve hakimiyeti en üst seviyeye çıkarmak. Bu dönem, IELTS becerilerinin pekiştirileceği IELTS simülasyon aşamasıdır.

3- Online Destek: Bu aşamalardan sonra öğrencilerden sınavın YAZMA bölümünü mükemmelleştirmek için akademik makaleler yazmaları beklenir. Gönderilen makaleler hocalarımız tarafından incelenir ve öğrencilerimiz gerekli tavsiyelerle geri gönderilir.

Course Features

  • Lectures 0
  • Quizzes 0
  • Students 0
  • Assessments Self