SAT

Free
SAT AKADEMİK PROGRAMLAR

SAT nedir?

SAT, Amerika’da lisans eğitimi almak isteyen adaylara uygulanan bir sınavdır. Nitelikleri YGS-LYS’ye benzer ve genel bilgi ve yetenekleri ölçer. Tüm Amerikalı öğrenci adayları bu sınavlara girerler ve bazı üniversiteler uluslararası öğrencilerinden aynı sınavı talep eder.

SAT, çoğunluğu ABD’de olmak üzere yaklaşık 6000 Kolej ve Üniversite tarafından kabul edilmektedir ve College Board tarafından yönetilmektedir.

Sınavın iki aşaması vardır. İlk aşama SAT 1 olarak adlandırılır ve bu aşama genel bilgi kapasitenizi ve onu kullanma yeteneğinizi ölçer. Sözel ve Sayısal olmak üzere iki bölümden oluşur. Yüksek düzeyde dil becerileri gerektiren sözlü bölümü dinleme, yorumlama ve kullanma konusunda son derece iyi olmanız gerekir. Yaklaşık 3 saat süren sınav, genel İngilizce becerilerinizi ölçer.

İkinci aşama her zaman gerekli olmamakla birlikte bazı üniversite ve bölümlerde talep edilebilmektedir. SAT 2 adını verdiğimiz bu aşama, genelden ziyade akademik yatkınlığınızı ve bölümün okunabilme yeteneğini ölçer. SAT değerlendirme puanı 1600’dür.

SAT ücreti, denemeli 117$ ve denemesiz 101$ olarak belirlenmiştir. Sınav, bilgisayarda veya klasik sınav biçiminde olmak üzere iki şekilde yapılır.

SAT Sınavına Hazırlanmak İçin Ne Yapabilirim?

Öncelikle bu sınava hazırlanmak için İngilizce seviyenizin en az B2 olması gerekmektedir.

Her iki aşamada da öğrencilerimize özel tasarlanmış eğitim planımız ile sözlü bölüme yönelik eğitim kursları vermekteyiz. Adayın ilerlemesinin örnek deneme sınavları ile sürekli izlendiği bu süreçte adayımızın boşlukları tespit edilerek sınava en uygun şekilde hazırlanır. Eğitimlerimiz uzman yabancı öğretmenlerimiz ile yürütülmekte olup, eğitim planımız SAT için özel olarak çalışan eğitmenlerimiz tarafından oluşturulmaktadır.

Course Features

  • Lectures 0
  • Quizzes 0
  • Students 0
  • Assessments Self