TOEFL

Free
TOEFL AKADEMİK PROGRAMLAR

TOEFL NEDİR?

Ana dili İngilizce olmayan ve 165’ten fazla ülkede geçerli olan kişilerin İngilizce yeterliliklerini ölçen çevrimiçi bir dil yeterlilik testidir. Sınav, merkezi ABD’de bulunan ETS kuruluşu tarafından düzenlenir ve 9000’den fazla yetkili sınav merkezinde yapılır.

Ülkemiz dahil yurtdışındaki üniversitelerde lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi almak isteyen aday öğrencilerin İngilizce dil yeterliliklerini kanıtlamak için TOEFL sertifikası almaları gerekmektedir. Ayrıca ülkemizde eğitim dili İngilizce olan (İngiliz İşletme veya Hukuk gibi) bölümlerin hazırlık sınıfını atlayarak doğrudan bölüme geçiş yapmalarına olanak sağlayan belgedir.

Ayrıca ülkemizde ve yurtdışında birçok kurum TOEFL puanlı iş başvurularını kabul etmektedir. Gerekli TOEFL puanları, başvurulacak pozisyona göre kurumdan kuruma değişebilir.

Üniversitelerde ayrıca, gerekli TOEFL puanı, başvuracağınız bölüm ve lisans düzeyine göre değişiklik göstermektedir.

TOEFL SINAVI BÖLÜMLERİ

TOEFL sınavı dört bölümden oluşur: okuma, dinleme, konuşma ve yazma.

OKUMA: 60-80 dakika sürer ve 36-56 sorudan oluşur. 3 veya 4 akademik metin okunmalı ve verilen sorular cevaplanmalıdır.

DİNLEME: 60-90 dakika sürer ve 34-51 sorudan oluşur. Dersler, sınıf tartışmaları ve konuşmalar dinlenecek ve sorular cevaplanmalıdır.

BREAK: 10 dakika

KONUŞMA: 20 dakika sürer ve 6 talimattan oluşur. Görüşler, okuma ve dinleme talimatlarına göre belirli bir konuda ifade edilir.

YAZMA: 50 dakika sürer ve 2 talimattan oluşur. Bir fikri destekleyen metinler, okuma ve dinleme talimatlarına göre yazılır.

TOEFL SINAVINA NASIL HAZIRLANIR?

Akademik sınavlara hazırlanmak, sistematik bir çalışma programı gerektirir. Özellikle dil eğitiminde doğru bir eğitim sistemi ve tecrübeli eğitimciler en önemli faktörlerdir.

TOEFL sınavı, kesinlikle planlanmış bir çalışma gerektiren bir sınavdır. Başarının sırrı, uzun bir süre boyunca sistematik eğitimde yatmaktadır. TOEFL sınavı, belirli konular dışında, ezberlemeye dayalı teorik bilgileri asla test etmez. Aksine, teori tarafından tamamen emilen beceriyi test eder. Adayın belirli bir geçmişi olduğunu varsayarsak iyi planlanmış bir eğitimle başarıya ulaşmak mümkün olacaktır.

OXFORD STREET LANGUAGE SCHOOL’DA TOEFL

Program, teorik bilgilerin hemen uygulamaya konulması ve bilgilerin kalıcı olması için özenle hazırlanmıştır. TOEFL’in teorik bir BİLGİ değil, kazanımları ve becerileri ölçen bir sınav olduğunu unutmamalıyız. TOEFL programımızdaki üç ana hedefimiz şunlardır:

1- Teorik bilgilerin verildiği ve anlık uygulamalarla perçinlendiği etkinliklerle desteklenen günlük ders programı.

2- Öğrenilen ve yerleşik bilgileri tazelemek ve üstünlüğü en üst düzeye çıkarmak. Bu dönem, TOEFL becerilerinin pekiştirileceği TOEFL simülasyon aşamasıdır.

3- Online Destek: Bu aşamalardan sonra öğrencilerden sınavın YAZMA bölümünü mükemmelleştirmek için akademik makaleler yazmaları beklenir. Eğitmenlerimiz gönderilen kağıtları inceleyecek ve öğrencilerimiz gerekli tavsiyelerle geri dönecektir. Buna ek olarak, öğrencilerimize Kendin Yap dersi çalışma planı verilecektir.

Course Features

  • Lectures 0
  • Quizzes 0
  • Students 0
  • Assessments Self